Ennedi resultater

Kennel Fujiyama

 

BIRGITTE LORENZEN

JOSELBJERGET@ICLOUD.COM

M 20445521

 

05/09/99BK Gruppe Odense Margot Egeblad Baby SL 1 v Baby. bedste hvalp, Årsvinder Udstillingens bedste hvalp.

29/04/00Aalborg Jens Ahle Jensen Unghund 1. pr. 1. v CK BTK1 , Cert, BIR

21/05/00BK Sydkyst/Ishøj Iwona Magdziarska (PL) Unghund 1. pr. 1. v CK BTK3

04/06/00BK Gruppe Randers Ralf Brinkmann (DE) Unghund 1. pr. 1. v CK BTK1 , Cert, BIM

17/06/00DKK Hillerød Zeev Trainin (ISR) Unghund 1. pr. 2. v CK

22/06/00BK Gruppe Odense Margot Egeblad Unghund 1. pr. 1. v CK BTK1 , Cert, BIR

03/09/00BK Gruppe Slangerup Unghund 1. pr. 1. v CK BTK1 , Cert, BIR, Årsvinderunghund. Klubvinder Cert

17/09/00Jahressieger BKM - Schwäbisch Hall(DE) Franz Singelnstein (DE) Junghundklasse SG1 Jahres Jugendsiegerin Bronzene klubmedalle. Udstillingensbedste unghund.

04/11/00DKK Herning Kari Järvinen (FIN) Åben 1. pr. 1. v CK BTK1 , Cert, CACIB , BIR. Nordiskvinder 2000

25/11/00BK Gruppe Viborg Tina Ulder (NL) Åben 1. pr. 1. v CK BTK1 , Cert, BIR

05/05/01DKK Fredercia Bo Lastheim Andersen Champion 1. pr. 1 v .CK, BTK1, Cert, BIR, CACIB

27/05/01BK St. Merløse Wenche Eikeseten Champion 1.pr. 1. v, CK, BTK. 3, Klubchampion, Cert

01/06/01Braunschweig(De) Rezewski Siegerklasse Vorzüglich 1

16/06/01BK Årslev Bo Lasthein Abdersen Champion 1. pr. 1. v CK BTK1, BIR, Klubchampion Cert

17/06/01DKK Hillerød Horst Kliebenstein Champion 1. pr. 1. v CK, BTK1 , CACIB, BIR

29/07/01Jütrichau-Zerbst Herr Holzhausen Siegerklasse Vorzüglich 1. AnW. DT. Ch. (VDH)

11/08/01DKK Vissenbjerg Donna M. Cole Champion 1.pr. 1.v. CK. BTK. 4

12/08/01DKK Åbenrå Wilfried Nötlibh Champion 1.pr. 1.v. CK. BTK.2

02/09/01DKK Århus Jens Ahle Jensen Champion 1.pr. 1.v. CK. BTK. 2

16/09/01Eppertshaus Gerhard Menninghaus Siegerklasse Vorzüglich 3

03/11/01BK Viborg Dieter Brückner Champion 1. pr. 1. v CK BTK1 , BIM

04/11/01DKK Herning Hans Bierwolf Champion 1. pr. 1. v CK, BTK1 , CACIB, BIM

16/02/02DKK Fredericia Bo Lasthein Abdersen Champion 1. pr. 1. v CK BTK1 , CACIB , BIR

1/04/02VDH Berlin (DE) Günter Karg (DE) Sieger Klasse V1, VDH Anw Dt Ch., BIR, CACIB, KSA.Sieger Berlin

03/05/02VDH EUSG Dortmund (DE) Brigitte Müller (DE) Sieger Klasse V1, VDH Anw Dt Ch

07/09/02BK Gruppe Odense Ralf Brinkmann (DE) Champion 1. pr. 2. v CK,BTK 3

15/09/02Jahressieger BKM - Augsburg (DE) Alfred Stöhler (DE) Gebrauchhunde Klasse V2, Res Anw.Dt.Ch (VDH) Goldne-Klubmedaille

02/11/02DKK Herning Kari Wilberg (GB) Champion 1. pr. 1. v., CK , CACIB, BIR

3/11/02BK Gruppe Viborg Inge Gerwin (DE) Champion 1. pr. 1. v., CK , BTK2

09/02/03DKK Fredericia Marja Talvitie (FIN) Champion 1. pr. 1. v., CK BTK2, Res. CACIB

29/03/03VDH Berlin (DE) Ursula Heidelberg (DE) Gebrauchshunde Klasse V1, VDH Anw Dt Ch

03/05/03DKK Helsingør Moa Persson (SE) Champion 1. pr. 1. v CK , BTK2, Res. CACIB

25/05/03VDH Neumünster (DE) Margot Egeblad Gebrauchshund Klasse V1, VDH Anw. Dt.Ch., Siegerin BOB. 3.vinder FCH Gruppe 2

01/06/03BK Gruppe Holstebro Lene Krull Champion 1. pr. 1. v CK BTK. 4

15/06/03DKK Hillerød Ingrid Anderson (SE) Champion 1. pr. 3. v CK BTK.3

22/06/03BK Gruppe Randers Peter Holzhausen (DE) Champion 1. pr. 2. v CK

16/08/03DKK - Odense Maritha Östlund-Holmsten (SE) Champion 1. pr. 1. v, CK , BTK1 , CACIB, BIM

17/08/03BK Gruppe Aabenraa Günter Karg (DE) Champion 1. pr. 1. v. CK , BTK2 ,Silver Klubmedaile

07/09/03Jahressieger BKM - Frankfurt (DE) Ursula Heidelberg (DE) Gebrauchshunde Klasse V2, Res Anw.Dt.Ch (VDH) Goldne-Klubmedaille

14/09/03BK Gruppe Aalborg Margot Egeblad Champion 1. pr. 1. v Cert BTK.1, BIM, Årsvinder 2003

20/09/03DKK Ballerup Jørgen Hindse Champion 1. pr. 2. v CK0

1/11/03BK Gruppe Viborg Ralf Brinkmann (DE) Champion 1. pr. 4. v CK

02/11/03DKK Herning Kari Järvinen (FIN) Champion 1. pr. 1. v CK BTK1 , CACIB , BIR

15/11/03 Åstorp (SE) Fredrik Norgren (SE) Brugshund 1. pr. 1. v CK BTK1 , CERT, BIM

01/05/04BK Slangerup Birgitte Müller (DE) Champion 1. pr. 4. v CK23/05/04BK Darup Ursula Heidelberg Champion 1. pr. 3. v CK

30/05/04 Atibox Holland Gebruikshondenklasse Uitmuntend

01/04/06DKK Hedensted Marit Sunde (NO) Senior 1. pr. 1. v CK ,Sen 1, BTK3

07/05/06DKK Hillerød Carlos Fernandez-Renau (ESP) Champion 1. pr. 2. v CK BTK4

07/05/06DKK Hillerød Carlos Fernandez-Renau (ESP) Senior 1. pr. 1. v CK Sen1

28/05/06BK Gruppe Darup Ellis van Honschooten-Koning (NL) Senior 1. pr. 2. v CK Sen 2

17/06/06Aalborg Knut Andersen (NO) Senior 1. pr. 1. v CK ,Sen1, BTK2

24/06/06BK Gruppe Årslev Ingrid Anderson (SE) Senior 1. pr. 1. v CK Sen 1,BTK1, BIR

27/07/06DKK Brøndby Miklos Levente( Senior 1. pr. 1. v CK Sen 1,BTK4,

28/07/06DKK Brøndby Peter v.Montfoort(Holland) Senior 1. pr. 1. v CK Sen.1.

29/07/06DKK Brøndby Senior 1. pr. 1. v CK Sen 1

30/07/06DKK Brøndby Robert Verhulst Senior 1. pr. 2. v

20/08/06BK Århus R. Vwnema(NL) Senior 1. pr. 1. v CK Sen 1,BTK 2

27/08/06BK Slangerup Inge Gerwin Senior 1. pr. 1. v CK Sen 1,

04/11/06DKK Herning Bo Lasthein Andersen Senior 1. pr. 1. v CK Sen 1,BTK1, BIR

25/11/06BK Viborg Ginette Hufsshmid(CH) Senior 1. pr. 1. v CK Sen 1,

28/04/07DKK Hillerød Delmar Sean (Irland) Senior 1. pr. 1. v CK Sen 1,BTK 2,

12/05/07DKK Århus Nils Melin (S) Senior 1. pr. 1. v CK Sen 1,

17/06/07SV.K Landskrona Senior 1. pr. 2. v, CK, Championat

23/06/07BK Åbenrå Ole Staunskjær Senior 1. pr. 1. v CK Sen 1,

24/06/07BK Åbenrå Ursula Heidelberg (D) Senior 1. pr. 1. v CK Sen 1,BTK4,

11/08/07DKK Vejen Miklos Levente (U) Senior 1. pr. 1. v CK Sen 1,BTK1, BIR

12/08/07DKK Vejen Pocas J. Vasco (P) Senior 1. pr. 1. v CK Sen 1,

09/11/07BK Ålborg Knut Andersen Senior 1. pr. 1. v CK Sen 1,

16/09/07BK Zschepkau Franz Singelnstein Veteranklasse VBG 1.